Kdo by neslyšel o Instagramu nebo sám už dávno nebyl jeho uživatelem! Tato sociální síť, která je ve formě mobilní aplikace zdarma dostupná všem, v posledních letech doslova ovládla svět. Svým uživatelům slouží především ke sdílení fotek, videí a lze ho využít i k chatování s přáteli. Stále je trendem, který ještě nedosáhl svého vrcholu a denně tak pořád počty nových uživatelů narůstají neskutečnou rychlostí. Je nám hlavně přínosem, nebo se v průběhu let pro mnohé z nás stává negativem?

 Fotky z ráje

Nevíte, co zvolit jako dnešní outfit? Zařizujete si bydlení a dochází vám absolutně nápady? Nebo jste milovníkem cestování a fotografie z cest druhých, vám poslouží jako tip, kam se příště vydat na výlet, či dovolenou? Inspirace je jedním z důvodu, proč se Instagram stal tolik oblíbeným. Kromě toho nám umožňuje cítit se blíže svým přátelům, rodině a věcem, co nás zajímají a baví. Mimo jiné se ale v poslední době stává stále více využívaným prostředkem nejen k přivýdělku, ale taky k hlavnímu finančnímu příjmu velkého počtu lidí. Vybudujte si atraktivní, vzhledově příjemný profil, který lidi zajímá, baví, inspiruje a v jistém směru také dokáže ovlivnit, a můžete se i vy stát tzv. influencerem, vydělávajícím si pomocí reklamy, online marketingu.

 Přihlášení na Instagram

Na druhou stranu ale všechny ty vyumělkované fotky za každé situace dokonalých žen s výborným make-upem a top značkovým outfitem, nás někdy mohou docela rozladit, nebo dokonce způsobit pořádnou depresi. Obzvlášť pokud v životě zrovna neprožíváme nejšťastnější období a nedaří se nám tak, jak bychom si představovali. Na náladě nám nepřidá ani iluze, že zatímco jiní tráví většinu svého času na cestách po luxusních destinacích, obklopeni kvalitním jídlem a pitím, my se večer sotva dovlečeme z práce domů a padneme do postele. Není tedy nic neobvyklého, že s šířícím se instagramem, narůstá v lidech taky pocit závisti a nepřejícnosti. Je ale naprosto normální, že lidé chtějí, aby bylo viděno jen to nejlepší z jejich života. Proto nezapomínejme na to, že realita může být jiná, než se na první pohled zdá.

4/5 - (1 vote)